Infolinia: +48 660 181 408 +44 7494 361 595
OFERTA
REZERWACJA
KONTAKT

Życie w Anglii – co wiemy, a czego nie? Dużo wiemy o Anglii z opowieści naszych znajomych, podręczników do nauki języka angielskiego, jak i telewizji. Jednak ta wiedza nie wystarczy Ci na obiektywne spojrzenie o Wielkiej Brytanii. Tutaj bez wątpienia panuje dualizm poznawczy determinowany celem wyjazdu. Jedni wyjeżdżają do pracy wahadłowo, inny pracują tam na stałe, jeszcze inni wyjeżdżają tam na urlop lub w odwiedziny.

W Anglii pieniądze nie leżą na ulicy

Na pewno nie raz słyszałeś/łaś, że w UK łatwo jest zarobić atrakcyjne pieniądze. Otóż nie do końca. Nie każdy znajdzie tam zatrudnienie od tak jeżeli nie jest zupełnie przygotowany do pracy lub nie ma znajomych, którzy mu pomogą na starcie. Większość młodych ludzi, w tym studentów i młodych absolwentów wyjeżdża do pracy w Anglii, bo wie, że może tam zarobić znacznie więcej niż w Polsce. Oczywiście jest to prawda. Młodych ludzi charakteryzuje przynajmniej minimalna znajomość języka angielskiego i to dobrze. Minusem jest zazwyczaj brak doświadczenia i przygotowania do pracy. To najczęściej powoduje, że młodzi zasilają nisko płatne prace. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że potrzebna jest gotówka na strat jeżeli nie mamy wcześniej załatwionej pracy i mieszkania. Pracy jest naprawdę sporo, ale nie dla każdego. Dobrze zarobią Ci, którzy mają pojęcie o jakiejkolwiek pracy, są zdeterminowani, cierpliwi i pracowici. Lenie i kombinatorzy prędzej czy później otrzymają wypowiedzenie i sen o Anglii może zakończyć się jedynie długami.

życie w Anglii, co wiemy, a czego nie, przewozy, busy do Anglii, Polski

Ile trzeba mieć pieniędzy na start?

Jeżeli planujemy przeprowadzkę do Anglii na dłużej niż kilka miesięcy powinniśmy zabezpieczyć pewną sumę gotówki. Na życie w Anglii absolutne minimum to około 1000 funtów na start. Radzimy jednak wziąć kilkaset funtów więcej, bo zawsze mogą się przydać na inne niespodziewane wydatki. Absolutnie nie wystarczy 1000 zł czy 2000 zł na pierwszy miesiąc. Musimy pamiętać o wynajęciu pokoju/mieszkania i opłaceniu kaucji z góry. Poza tym musimy jeść i mieć czym się przemieszczać. Trzeba realnie na to spojrzeć, nie zniechęcać się, bo zainwestowane pieniądze powinny się bardzo szybko zwrócić.

Czy warto załatwić pracę przez Polską Agencję

Na pewno warto to rozważyć i szczegółowo przeczytać umowę. Jest wiele firm oferujących nawet atrakcyje warunki pracy na wyspach, ale wiele z nich posiada zawiłe procedury współpracy i niejasne warunki zatrudnienia i ubezpieczenia. Musimy uważać! Ten temat poruszymy w przyszłym artykule poświęconym pracy w Anglii.

Busy do Anglii – transport

Jak się domyślacie w pierwszej kolejności polecimy naszą firmę busy do Anglii SuperBusy i nie musimy mówić o tym dlaczego 😉 jednak pamiętajcie, że transport do UK to równie ważna sprawa, jak życie w Anglii. Często będziecie kursowali pomiędzy Polską a Anglią i na pewno w tym czasie rozważycie wiele środków transportu w tym również busy. Co warto zatem wiedzieć o tej formie przewozu? Są tanie, komfortowe, można zabrać większy bagaż w cenie biletu i to oferta door to door. Podróż trwa dłużej niż samolotem, ale podróżujesz jednym transportem z drzwi pod drzwi. Zapraszamy do czytania kolejnych artykułów, zespół SuperBusy.

Jeżeli interesuje Cię artykuł o życiu w Londynie, to polecamy przeczytać.

bus do Anglii
bus do Polski
paczki do Anglii
przeprowadzki
rezerwacja przejazdu

+48 660 181 408

+44 7494 361 595

cennik