Infolinia: +48 660 181 408 +44 7494 361 595
OFERTA
REZERWACJA
KONTAKT

Jak działa WiFi w busie do Anglii? Nie każdy zdaje sobie sprawę kiedy może korzystać z bezpłatnego internetu na trasie Polska Anglia. Większość przewoźników udostępnia Internet bezprzewodowy wewnątrz sowich samochodów, ale nie zawsze on działa. Dlaczego tak jest, że u jednego przewoźnika Internet działa tylko w Polsce, a u drugiego również za granicą?

WiFi w busie do Anglii

Busy do Anglii bez Internetu poza Polską

Busy do Anglii korzystają z Internetu pochodzącego z danych komórkowych, o zmiennym adresie IP. Oznacza to, że router wewnątrz busa łączy się z najbliższą jednostką operatora danych, która jest aktualnie w jego zasięgu. Wiadomo, że zasięg danych komórkowych jest dobry z uwagi na rozbudowaną infrastrukturę telefonii komórkowych. Najprościej rzecz ujmując, jeżeli telefon posiada zasięg, wówczas działa WiFi w busie do Anglii i Polski. Jeżeli router nie jest ustawiony na odbiór danych w roamingu to korzystanie z internetu poza granicami naszego kraju nie będzie możliwe. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że liczba danych udostępnianych przez operatorów telefonii komórkowych w roamingu jest wciąż skromna i nie wystarcza na płynne korzystanie z Internetu za granicą, w szczególności dla wielu użytkowników na raz.

Jak korzystać z Internetu za granicą?

Z uwagi na fakt, że większość przewoźników nie korzysta z roamingu danych Internet będzie działał tylko i wyłącznie na terenie Polski. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Anglię odbywać się będzie bez połączenia z darmowym Internetem. WiFi w busie do Anglii będzie działało tylko w Polsce. Co prawda przewoźnik mógłby wykupić abonament w każdym z tych krajów przez które przejeżdża, ale wiązałoby się to z ciągłą wyminą kart sim w urządzeniu przy przekraczaniu każdej granicy. Zatem jak korzystać z internetu za granicą? Wykupić pakiet danych komórkowych w roamingu u swojego operatora. Nie jest to duży koszt, a pozwala na swobodne korzystanie z internetu podczas odwiedzin w dowolnym kraju UE. W ten sposób unikniemy dodatkowych opłat za wykorzystane mb w roamingu.

bus do Anglii
bus do Polski
paczki do Anglii
przeprowadzki
rezerwacja przejazdu

+48 660 181 408

+44 7494 361 595

cennik